Bommersvik Hotell & Konferens – 20% rabatt för medlemmar
Koppla av på Bommersvik och semestra i en naturnära miljö med en hemtrevlig känsla. Som medlem i ett LO-förbund får du dessutom
20% rabatt på logi och frukost.
För att få del av erbjudandet behöver du först visa att du är medlem i ett LO-förbund.
Bommersvik är inte bara en konferensanläggning utan en plats där drömmar, idèer och tankar både har väckts och infriats. Där möten mellan människor har förändrat, inte bara Sverige, utan faktiskt världen.
Våra hotellrum erbjuder naturen precis utanför ditt fönster och bara 40 minuter utanför Stockholm city. Vakna upp i en lugn, naturskön miljö med sjön några steg bort. Vi har 179 sängplatser fördelade på familjerum, dubbelrum och enkelrum i olika standardklasser. Hos oss njuter du av god sömn, fantastisk mat, badstrand, bastu, gym och massor av fria aktiviteter att hitta på för hela familjen. Vi har nu en nyrenoverad relax nere vid vattnet med bistro, ljusterapi och varma badtunnor som går att boka inför er vistelse.
Som medlem i ett LO-förbund erbjuds du 20% rabatt på logi hos Bommersvik.
Bokningsvillkor
Logga in på LOmervärde.se för att hämta kampanjkoden som ska uppges i samband med bokningen på något av följande sätt:
E-post: receptionen@bommersvik.se
Telefon: 08-552 410 00
Kom ihåg att ta med ditt förbundsmedlemskort och visa upp det vid incheckning för att få 20% på boendet under din vistelse.
Erbjudandet gäller ordinarie priser, kan ej kombineras med andra rabatter och gäller max två hotellrum per vistelse. Bokaren/medlemmen måste själv bo i ett av rummen och uppvisa sitt medlemskort på plats. Gäller t.o.m. 31 december 2026.
Om Bommersvik
Bommersvik är inte bara en konferensanläggning utan en plats där drömmar, idèer och tankar både har väckts och infriats. Där möten mellan människor har förändrat, inte bara Sverige, utan faktiskt världen. Våra hotellrum erbjuder naturen precis utanför ditt fönster och bara 40 minuter utanför Stockholm city. Vakna upp i en lugn, naturskön miljö med sjön några steg bort.
För många är Bommersvik mest förknippat med Tage Erlander, Sveriges statsminister och socialdemokratiska partiledare 1946-1969. Tage och hans fru Aina bodde i Erlandervillan under 70- och 80-talet. Här skrev han sina memoarer, tog emot gäster, spelade krocket eller promenerade i skogen, Men de var också en del av verksamheten på Bommersvik, de deltog på kurser, konferenser och seminarier. Många SSU:are har genom åren vittnat om Tages stora intresse och nyfikenhet på vad ungdomarna tänkte och tyckte om samtidsfrågor!
Få LO Mervärdes nyhetsbrev varje månad till din inkorg.
Stäng
Logga in på LO Mervärde
Genom att logga in låter jag LO Mervärde göra en kontroll av min medlemsstatus. Detta görs genom att mitt personnummer stäms av mot förbundets medlemsregister.